O wydarzeniu

1. Czym jest arena młodych?

Jak powstała Arena Młodych?

Arena Młodych powstała z inicjatywy Arcybiskupa Grzegorza Rysia w 2017 roku. Pierwsza edycja miała miejsce w 2018 roku.

Czemu ma służyć Arena Młodych?

Jest to spotkanie młodych ludzi w ogromnej przestrzeni- największa hala w Łodzi „Atlas Arena” i w ogromnej liczbie osób -kilkudziesięciu tysięcy. Ważne jest, aby poprzez takie spotkanie młodzi ludzie mieli doświadczenie wspólnoty Kościoła, młodego kościoła. W tej ogromnej liczbie młodzieży są osoby, które wierzą i takie, które mówią, że nie wierzą. Ale jedni i drudzy przychodzą, bo szukają odpowiedzi na ważne, nurtujące ich pytania. Podczas tego wydarzenia wielu z nich otrzymuje odpowiedź.

Jak wyglądają przygotowania do tego wydarzenia?

W wydarzenie zaangażowani są członkowie różnych środowisk Kościoła Łódzkiego. Arcybiskup zadbał o to, żeby byli to prawie wszyscy przedstawiciele największych grup, wspólnot czy ruchów kościelnych. W ekipie są księża, przedstawiciele ruchu Światło – Życie, Chemin Neuf, salezjańskiego teatru, Jezuickiego Teatru Młodych, Centrum Służby Rodzinie, Centrum Mocni w Duchu, Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej, ludzie pracujący w mediach, a także przedstawiciele Redemptoris Mater, Wydziału Duszpasterstwa Akademickiego i osoby odpowiedzialne za doświadczenie modlitwy Taizé.

Każda nowa edycja jest inna a czy jest jakiś wspólny mianownik tego wydarzenia?

Cel jest ten sam, natomiast jeśli chodzi o tematykę spotkania, to ona za każdym razem jest inna. Są kluczowe, stałe elementy – między innymi nowoczesna forma, w jakiej przemawiamy do młodego człowieka wykorzystująca ruch, taniec, gest, flagi, śpiew. Stałymi punktami są także Adoracja, spowiedź i modlitwa wstawiennicza. Ale za każdym razem są też zupełnie nowe elementy wpisujące się w program, odpowiadające temu, w jaki sposób zostało przygotowane spotkanie. Kluczem do całości jest Słowo Boga. To spotkanie jest oparte na Słowie Bożym i wszystko, co się ma wydarzyć, jest mocno z tym związane.
Program jest zbudowany w taki sposób, aby młody człowiek został w nią wprowadzony i aby w którymś momencie zobaczył, że on jest w centrum tej Ewangelii. Doświadczył, że to nie jest tylko przedstawienie. Z tym się wiąże konkretne doświadczenie.

2. W jaki sposób można się włączyć w tworzenie tego wydarzenia?

Aktualny wykaz możliwości dla każdego, kto chce się zaangażować w tworzenie wydarzenia w 2021 roku, jest:
Chór
Flagi
Taniec
Wolontariat

Zapraszamy serdecznie!

3. Zobacz, jak było poprzednio, wchodząc na nasz kanał!

 

Arena Młodych YouTube

Zobacz jak wyglądała Arena Młodych w zeszłym roku!

Galeria zdjęć