Orkiestra smyczkowa

W 1988 r., a więc 30 lat temu w Liceum Muzycznym im Henryka Wieniawskiego w Łodzi powstała Orkiestra Kameralne „Łódzkie Smyczki” pod dyr. prof. Ryszarda Jana Osmolińskiego. Zespół ma już długą historię, setki koncertów w kraju i zagranicą oraz  pierwsze nagrody na ogólnopolskich konkursach muzycznych.

W skład orkiestry wchodzą uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. Im. H. Wieniawskiego w Łodzi o szczególnym zamiłowaniu do kameralnego muzykowania. Graliśmy w  wielu krajach Europy oraz w kilka razy w USA i  Meksyku, ale najbardziej chyba wspominamy nasze koncerty we Włoszech i w Watykanie – na Placu Św. Piotra przed obliczem naszego Ojca Św. Jana Pawła II !!!  W tym roku dostaliśmy kolejne zaproszenie – mamy stać się częścią niezwykłego wydarzenia – ARENY MŁODYCH – Łódź 2019!!!

ORKIESTRA „ŁÓDZKIE SMYCZKI” POD DYR. PROF. RYSZARDA JANA OSMOLIŃSKIEGO. KONCERT W FILHARMONII W BYDGOSZCZY – PIERWSZA NAGRODA NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ORKIESTR SMYCZKOWYCH 2018

 

Próby

Nasze próby odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki o godz. 15.30 – 17.30 w OSM w Łodzi ul. Sosnowa 9.

Jeżeli chcesz razem z nami wziąć udział w tak niesamowitym wydarzeniu jakim jest ARENA MŁODYCH i zagrać wspólnie z orkiestrą „Łódzkie Smyczki” konieczna jest Twoja obecność na  próbach 2, 5, 6, i 8 kwietnia i dobre przygotowanie repertuaru !!!

UWAGA – próby 6 i 8 kwietnia będą całodniowe –  posiłek na miejscu!

Materiały nutowe i dźwiękowe potrzebne do zapoznania się z utworami można pobrać ze strony https://drive.google.com/drive/folders/12N02Jm0kEny8WVIMofSW932Fid8ZhiVx?usp=sharing 

Zgłoszenia: osmolinski@op.pl

Dla Młodzieży

Ryszard Jan Osmoliński

Prowadzący

Skrzypek, pedagog, dyrygent, kompozytor i animator życia muzycznego, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu „XXX Muzyczne Lato” w Mieście - Ogrodzie Sokolniki oraz dyr. Orkiestry „Łódzkie Smyczki” i Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej. Wykładowca kursów gry skrzypcowej w Polsce, USA we Włoszech i na Ukrainie. Juror konkursów muzycznych, zasłużony dla kultury polskiej i edukacji muzycznej w Polsce, odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze- Gloria Artis” oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Członek „Polskiego Duo Skrzypcowego” oraz kwartetu smyczkowego „The Wieniawski String Quartet”.

Zobacz jak wyglądała Arena Młodych w zeszłym roku!

Galeria zdjęć